سبد خرید 0

مشکلات سیستم آموزش سنتی

مشکلات سیستم آموزش سنتی

این تصویر برخی از نابغه هایی است که در طول دوره تحصیل به علت مشکلات سیستم آموزش سنتی «خنگ» خطاب شده اند.

 

آلبرت انشیتین : وی در کودکی دچار بیماری دسیلیسک بود. این بیماری موجب میشود که فرد نتواند مفهوم کلمات و عبارات را به درستی تشخیص دهد. در مدرسه به او لقب کند ذهن داده بودند.

پیکاسو : پیکاسو از لحاظ جسمی ضعیف بود و پدرش مجبور بود همراه او به مدرسه برود. او در کودکی به تنهایی نمیتوانست در درسهایش نمره قبولی بگیرد. او بعدها بنیانگذار سبک کوبیسم در نقاشی شد.

بتهون: پدر وی فردی دائم الخمر بود. تربیت بتهون همیشه بر عهده مادرش بود. معلم مدرسه وی به مادرش گفته بود که پسرش آموزش ناپذیر است و باید مدرسه را ترک کند. پدرش اولین معلم پیانوی بتهون بود و بعدها بتهون یکی از بهترین آهنگ سازهای جهان شد.

هیلتون: او در دوران مدرسه شاگرد بسیار ضعیفی بود و برای گذر زندگی مجبور بود در یک هتل کارهای نظافت انجام دهد. به علت علاقه شدیدش به هتل داری، در نبود رئیسش در صندلی او می نشست و بازی میکرد. او هم اکنون مالک بیشترین هتلهای زنجیره در سراسر دنیا است.

امیل زولا: در هفت سالگی پدرش را از دست داد. او دانش آموز تنبل کلاس خطاب میشد و معمولا در درس ادبیات نمره صفر میگرفت. او هم اکنون یکی از معروف تزین نویسندگان فرانسه است.

توماس ادیسون: در کودکی از مدرسه اخراج شد. مدیر مدرسه در نامه ای به مادرش او را کندذهن خطاب کرده بود. مادر ادیسون هنگام خواندن نامه برای فرزندش، نامه را به صورت « کودک شما به قدری باهوش است که خودتان باید به او درس بدهید» تغییر داد. ادیسون بعدها یکی از بزرگترین و نام آورترین مخترع جهان شد.

سیستم آموزش سنتی، گاه با محدودیت هایی مانند رفت آمد مکرر، کمبود فضای آموزشی، عدم دسترسی دانش آموزان به منابع روز و کمبود زمان رفع اشکال، همواره قربانیانی داشته است که علیرغم نبوغ و استعداد فراوانشان در مدرسه سرکوب شده و جزو افراد بی استعداد خطاب شده اند. در حالی که با فراهم شدن بستر آموزشی مناسب، می توانستند استعدادهای خود را شکوفا کرده و به موفقیت های درخشانی برسند. بسیاری به اندازه این افراد خوش شانس نبوده اند که استعدادهای خود را شکوفا کنند.  یک مثل منسوب به انیشتین میگوید « اگر تمام حیوانات جنگل را از روی توانایی آنها در بالا رفتن از درخت بسنجیم، ماهی ها همواره احساس خنگی میکنند» . این مثال روشنی است که اگر تمام دانش آموزان را با قواعد ثابت و یکسانی مورد قضاوت قرار دهیم همواره عده ای از افراد مستعد و با استعداد، قربانی نگاه سطحی و پر اشتباه ما خواهند بود.

در مدرسه آنلاین اپیزرو، با کمک ابزارها و تکنولوژی های بروز، در تلاش است که مشکلات سیستم آموزش سنتی رفع شده و  فرصت یکسانی برای دانش آموزان سراسر کشور با اساتید تراز اول فراهم کند. برابری فرصت ها و شناخت استعدادها، باید مهمترین رسالت سیستم آموزش نوین باشد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید